top of page

Spotkanie z reżyserem

W piątek 29 września gościliśmy w szkole Pana Feliksa Falka - reżysera, autora scenariuszy, pisarza. Wspólnie z ósmoklasistami z Warsaw Bilingual School im. Wł. Bartoszewskiego rozmawialiśmy o filmie „Szansa”.


Próbowaliśmy porównać obecną szkołę z tą z końca lat 70-tych, przedstawioną w filmie. Głównym nurtem dyskusji był jednak konflikt dwóch postaw nauczycielskich pokazanych w filmie. Wspólnie zastanawialiśmy się nad tym, jak daleko można się posunąć w realizacji własnych celów, także w realiach dzisiejszego świata.

Dziękujemy Panu Feliksowi za chęć podzielenia się z uczniami opowieściami o kulisach powstawania filmu. Możliwości skonfrontowania własnych odczuć widza z wizją twórcy filmu była dla młodzieży niezwykle cenna.27 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page